koraliki.pl

koraliki koral

koraliki koral Koral jest produktem pochodzenia organicznego. Są to szkielety wapienne koralowców. Kolonie koralowców nazywane są "ogrodem morza".

Korale żyją w morzach i tworzą ławice do 50 metrów głębokości. Pnie koralowców mają nierzadko 40 cm wysokości i 4-6 cm grubości. Koralowce ze względu na barwę i miejsce występowania dzieli się na wiele odmian. Wyróżnia się korale czerwone, białe, niebieskie, różowe, czarne. Występują one najczęściej w rejonach Morza Śródziemnego. Biały koral poszukiwany jest u wybrzeży Japonii, czarny zaś w okolicach Hawai.

Wydobywanie korali nie jest łatwe. Osadzają się one najczęściej na dnie morza, na skalistym podłożu, skierowanym w dół. Dlatego też gałązki koralowców zwisają w stronę dna. Nie są przez to dobrze widoczne i nurkowie poszukują ich w załomkach skalnych.

Koralowce nie są roślinami. Składają się na żywe organizmy - polipy, które tworzą ciekawe wzory szkieletów. Po wyłowieniu usuwane są z nich miękkie elementy. Kolejno koral sortowany jest według jakości. Pod uwagę bierze się grubość, barwę i jednolitość gałązek. Po wyłowieniu koral jest matowy, niemal szary. Należy go wypolerować.

O produkty pochodzenia organicznego należy szczególnie dbać. Koral jest bardzo wrażliwy na temperaturę. W kontakcie z wodą, czy środkami chemicznymi zmienia barwę i matowieje. Intensywność koloru można przywrócić poprzez kąpiele korala w wodzie utlenionej. Należy go też czasem przetrzeć suchą ściereczką.

O tysięcy lat koral obrabia się i tworzy z niego ozdoby. Oprócz wyrobu rzeźb i większych przedmiotów artystycznych wykorzystywany jest do wyrobu biżuterii. Najpopularniejsze i najbardziej powszechne w produkcji ozdób są koralowce czerwone. Szlifuje się je i obrabia tworząc popularne kształty, jak kule i owale.

Koral jest bardzo dobrym materiałem do wyrobu biżuterii. Jest twardy i rzadko się kruszy. Wywiercenie otworów i jakość nawierceń odbywa się na wysokim poziomie. Oryginalne barwy i wyjątkowy wygląd sprawiają, że koraliki z korala są wyjątkowo popularne.

Koraliki - Sklep
Zapraszamy do sklepu Qnszt.pl gdzie czeka na Ciebie ponad 8.000 produktów do wyrobu biżuterii takich jak srebrne półfabrykaty, kamienie ozdobne, Swarovski Crystallized, muszle, koral oraz perły i porcelana. Wśród oferty sklepu znajdziesz również wyjątkowe koraliki lampwork, millefiori, fimo, crackle, i wiele innych.