koraliki.pl

koraliki kokosowe

koraliki kokosowe Koraliki kokosowe są częścią natury. Powstają z włókna kokosowego, a dokładniej z owocu drzewa kokosowego. Do wyrobu ozdób kokosowych wykorzystuje się samą skorupę.

Palmy kokosowe pochodzą z południowo-wschodniej Azji lub z północno-zachodniej Ameryki Południowej. To bardzo popularne, łatwo przystosowujące się do warunków klimatycznych rośliny. Owoce wyrzucone na morze potrafią dopłynąć do brzegu np. Norwegii i tam swobodnie rosnąć. Można je podziwiać wzdłuż wszystkich brzegów morskich w klimacie tropikalnym.

Ze względu na to, z jakiej części skorupy powstaje koralik, taką barwę posiada. Występuje kilka odcieni. Najczęstsze to ciemny brąz, kremowa biel a nawet czerń. Odcienie nigdy nie są jednolite. Czasem jeden koralik na swojej powierzchni posiada wszystkie barwy.

Biżuteria z kokosa doskonale nosi się latem. Jest to produkt pochodzenia naturalnego występujący w ciepłych odcieniach brązu, dlatego też najlepiej wygląda w połączeniu z delikatną opalenizną. Najczęściej wykonuje się długie, etniczne kolczyki z dużymi ozdobami z kokosa, bądź efektowne naszyjniki w stylu reggae.

Kokos idealnie komponuje się z innymi koralikami ekologicznymi wykonanymi z drewna, kości, muszli, kamienia, rzemienia, czy nawet z piór.

Koraliki - Sklep
Zapraszamy do sklepu Qnszt.pl gdzie czeka na Ciebie ponad 8.000 produktów do wyrobu biżuterii takich jak srebrne półfabrykaty, kamienie ozdobne, Swarovski Crystallized, muszle, koral oraz perły i porcelana. Wśród oferty sklepu znajdziesz również wyjątkowe koraliki lampwork, millefiori, fimo, crackle, i wiele innych.