koraliki.pl

kamienie ozdobne

kamienie ozdobne Kamienie są minerałami, naturalnymi skarbami ziemi. Tworzone są w najróżniejszych procesach powstawania skorupy ziemskiej. Wśród dziesiątek minerałów najbardziej poszukiwane to: turkus, onyks, opal, agat, fluoryt czy nefryt.

Koraliki do wyrobu biżuterii wykonuje się również z mielonego kamienia z dodatkiem szkła, barwników, a nawet brokatu. W ten sposób powstały kamienie syntetyczne, jak efektowny piasek pustyni czy noc kairu.

Korale wykonywane z kamieni ozdobnych są najpopularniejszym materiałem wykorzystywanym w jubilerstwie. Występują w wielu interesujących odcieniach i barwach. Wycina się je z bloków kamiennych i przy pomocy maszyn tnie na mniejsze odcinki. Z kamieni wykonuje się wszystkie możliwe kształty poczynając od kul a kończąc na skomplikowanych wzorach.

Każdy wielbiciel biżuterii z kamieni znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Biżuterię z kamieni nosi się w każdym sezonie. Pasują one do wszelkich okazji, gdyż są bardzo uniwersalne i rozmaite. Noszone ze względu na piękno i szlachetne pochodzenie, ale także ze względów zdrowotnych zasługują na pierwsze miejsce wśród ozdób do wykonywania biżuterii.

Koraliki - Sklep
Zapraszamy do sklepu Qnszt.pl gdzie czeka na Ciebie ponad 8.000 produktów do wyrobu biżuterii takich jak srebrne półfabrykaty, kamienie ozdobne, Swarovski Crystallized, muszle, koral oraz perły i porcelana. Wśród oferty sklepu znajdziesz również wyjątkowe koraliki lampwork, millefiori, fimo, crackle, i wiele innych.