koraliki.pl

koraliki fimo

koraliki fimo Fimo jest masą termoutwardzalną robioną z polimeru i gliny. To elastyczny i sprężysty materiał bardzo popularny do wykonywania małych ozdób, bibelotów i biżuterii.

Po zmieszaniu dwóch lub większej ilości kolorów skręca się masę, wygina, tnie tworząc przeróżne wzory. Następnie fimo poddawane jest działaniu wysokiej temperatury. Piecze się je w piecach. Na końcu rzeźbione jest na koraliki o różnych kształtach, wywierca się otwory a nawet maluje i szlifuje.

Kule to najpopularniejszy kształt w koralikach fimo. Wykonuje się również kwadraty, walce, dropsy i wiele innych. Najczęściej występują motywy kwiatowe. Soczyście i kolorowo prezentują się również owoce. Ponieważ w fimo można uzyskać wiele kolorów, mieszać je ze sobą i skręcać powstaje tysiące zabawnych i kolorowych wzorów i motywów.

Gotowe fimo można dodatkowo polakierować bądź pomalować farbami akrylowymi, by stworzyć na nich dodatkowy wzór, bądź zmienić barwę.

Fimo cechuje żywa kolorystyka, dlatego nazywane są zabawnymi koralikami. Od niedawna też tnie się je na cienkie plasterki, które służą za ozdobę paznokci.

Nastolatki oraz młodsze pokolenia preferują koraliki fimo ze względu na ich żywe barwy i bogactwo wzorów i lekkość.

Koraliki - Sklep
Zapraszamy do sklepu Qnszt.pl gdzie czeka na Ciebie ponad 8.000 produktów do wyrobu biżuterii takich jak srebrne półfabrykaty, kamienie ozdobne, Swarovski Crystallized, muszle, koral oraz perły i porcelana. Wśród oferty sklepu znajdziesz również wyjątkowe koraliki lampwork, millefiori, fimo, crackle, i wiele innych.