koraliki.pl

srebro

srebro Srebro – srebrzystobiały metal szlachetny. Niesamowita, uniwersalna barwa, przystępna cena, szerokie zastosowanie oraz właściwości sprawiają, że jest to jeden z najcenniejszych i najbardziej pożądanych metali wykorzystywanych przy wyrobie biżuterii i nie tylko.

Srebro wydobywa się gównie w Kanadzie, w Ameryce Północnej i Południowej, Australii, Peru i w Polsce. Przy czym Polska jest największym producentem srebra w Europie.

Pozyskuje się je głównie z minerałów (argentyt, chlorargyryt), występuje w stanie wolnym oraz jako domieszka innych rud (ołów, złoto, miedź...).

Znane od czasów starożytnych srebro służyło jako waluta. Ze względu na swe bakteriobójcze i dezynfekujące właściwości wykorzystywane było i nadal jest nie tylko do wyrobu sztućców, czy naczyń, ale i narzędzi chirurgicznych i w medycynie. Srebrem pokrywa się również instrumenty muzyczne, przewody elektryczne, ubrania. Ponieważ srebro ma najwyższy współczynnik przewodnictwa ciepła i odbicia światła oraz ma najjaśniejszą barwę wśród metali jego zastosowanie jest niezwykle szerokie – nawet przy produkcji luster czy paneli słonecznych.

Srebro o próbie 925 w stopie z miedzią używane jest obecnie głównie do produkcji biżuterii. Od niedawna biżuterię ze srebra można wykonać samemu. Ten cenny kruszec znany głównie jubilerom obecnie jest dostępny również hobbystom-artystom.

Przy samodzielnym łączeniu srebrnych bigli, czy innych gotowych półfabrykatów srebrnych powstaje niezliczona ilość indywidualnych dzieł sztuki współczesnej biżuterii.

Autorska biżuteria na bazie srebra jest trwała i szlachetna. W porównaniu zaś do złota, czy platyny wyjątkowo przystępna cenowo.

Niezwykłość srebra polega również na jego uniwersalności. W zależności co i w jakiej ilości dobierzemy do srebrnej bazy możemy stworzyć wyjątkowo skromną i delikatną kompozycję, ale i ekstrawaganckie i bogate uzupełnienie stroju.

Autorska biżuteria z wykorzystaniem srebrnych półfabrykatów, których różnorodność jest ogromna i daje dużo możliwości, jest oznaką wyższego statusu materialnego, indywidualnego stylu i niebanalnego charakteru.

Srebro w połączeniu z kryształami ożywi każdy wieczorowy strój a prostej sukience nada charakteru i wysokiej klasy. Kamienie dodają pewności siebie a drewno czy masa perłowa delikatności.

Biżuteria ze srebra to niegasnąca gwiazda wśród ozdób, które ubierają nas od setek lat.

Koraliki - Sklep
Zapraszamy do sklepu Qnszt.pl gdzie czeka na Ciebie ponad 8.000 produktów do wyrobu biżuterii takich jak srebrne półfabrykaty, kamienie ozdobne, Swarovski Crystallized, muszle, koral oraz perły i porcelana. Wśród oferty sklepu znajdziesz również wyjątkowe koraliki lampwork, millefiori, fimo, crackle, i wiele innych.