koraliki.pl

koraliki drewniane

koraliki drewniane Koraliki drewniane wykonywane są z drewna różnych gatunków. Najpopularniejsze drzewa, z których pni i gałęzi pozyskuje się drewno to sosna, jabłoń i grusza.

Wykonuje się również koraliki z bardziej egzotycznego drewna pochodzącego ze środkowo-wschodniej i południowej Azji. Najciekawsze koraliki powstają z oliwy, bambusa, czy drzewa sandałowego.

Wszędzie tam, gdzie rosną lasy powstają zakłady stolarskie i rzeźbiarskie. Różnorodność gatunków drzew, ogromna ilość regionów występowania poszczególnych gatunków oraz orientalne kultury sprawiają, że produkuje się tysiące odrębnych, wyjątkowych wzorów i kształtów drewnianych koralików.

Drewniane koraliki wytwarzane są od wieków. Na początku były ręcznie wycinane i rzeźbione. Obecnie w produkcji koralików pomagają nowoczesne maszyny. Proces produkcji jest szybszy i tańszy. Koraliki są rzeźbione, następnie szlifowane i przeważnie malowane, bądź lakierowane, by nie wchłaniały wilgoci z zewnątrz. Na końcu koraliki suszy się i wietrzy.

Koraliki z drewna są wspaniałym naturalnym dodatkiem. Biżuterii wykonanej z pereł naturalnych i kości dodaje ciepła i lekkości.

Drewnianymi koralikami zdobi się nie tylko uszy, szyję i nadgarstki. Ze względu na naturalne pochodzenie, elegancję i lekkość niezwykle popularne jest zdobienie ubrań, obuwia, czy torebek damskich. Obecnie wiele kobiet samodzielnie, w prosty sposób ozdabia drewnianymi koralikami głównie proste, materiałowe torebki dodając im indywidualny charakter i wprowadzając akcent kolorystyczny dostosowany do własnych potrzeb.

Ogromną zaletą koralików z drewna są duże otwory. Można je nawlekać na sznurki, bądź rzemienie, które to idealnie pasują do drewna. Można przekładać przez koraliki wiele różnych sznurków i tworzyć etniczne naszyjniki.

Koraliki drewniane są tak popularne również ze względu na swą lekkość. Nawet duże koraliki nie tworzą obciążenia, szczególnie w kolczykach.

Drewniane koraliki należą również do grupy koralików, które używane są do produkcji biżuterii dla mężczyzn. W stonowanych odcieniach i w połączeniu z korali z kości tworzą charakterystyczny męski styl.

Koraliki - Sklep
Zapraszamy do sklepu Qnszt.pl gdzie czeka na Ciebie ponad 8.000 produktów do wyrobu biżuterii takich jak srebrne półfabrykaty, kamienie ozdobne, Swarovski Crystallized, muszle, koral oraz perły i porcelana. Wśród oferty sklepu znajdziesz również wyjątkowe koraliki lampwork, millefiori, fimo, crackle, i wiele innych.