koraliki.pl

koraliki crackle

koraliki crackle Koraliki crackle wytwarzane są poprzez tłoczenie na gorąco szkła. Umieszczane są w wodzie, gdzie tworzą się pęknięcia całego wnętrza koralika. Powierzchnia zewnętrzna pozostaje gładka. Proces tworzenia takich spękań w szkle został wymyślony już w XVI wieku w Wenecji.

Koraliki crackle wyglądają jak spękany lód. Emanują świeżością i przyciągają uwagę.

Bezbarwne lub kolorowe szkło jest najpopularniejsze. W każdym najdrobniejszym pęknięciu odbija się światło, które tworzy niepowtarzalny refleks i blask zmieniający się z każdym ruchem. Crackle malowane od zewnątrz odbijają światło w podobny sposób co kryształy lub pryzmaty, zaś farba uszczelnia dodatkowo pęknięcia. Ciekawy efekt powstaje, gdy farbę umieści się w otworze koralika. Wówczas kolory rozpraszają się po całej powierzchni z różnym natężeniem.

Do wyrobu biżuterii najczęściej wykorzystuje się je latem, gdy w pełnym słońcu błyszczą jak cekiny czy brokat. Te niesamowite szklane koraliki zachwycają wyglądem. Posiadają bogatą paletę barw i kształtów. Najczęściej stosuje się crackle w kształcie kuli.

Latem najpiękniej wyglądają naszyjniki i bransolety wykonane w kolorach soczystej zieleni i pomarańczy.

Koraliki - Sklep
Zapraszamy do sklepu Qnszt.pl gdzie czeka na Ciebie ponad 8.000 produktów do wyrobu biżuterii takich jak srebrne półfabrykaty, kamienie ozdobne, Swarovski Crystallized, muszle, koral oraz perły i porcelana. Wśród oferty sklepu znajdziesz również wyjątkowe koraliki lampwork, millefiori, fimo, crackle, i wiele innych.