koraliki.pl

Swarovski Crystallized

Swarovski Crystallized Kryształy marki Swarovski królują na rynku mody już od ponad 100 lat. Głównym założycielem Crystal Swarovski był Daniel Swarovski. W 1895 roku ruszyła produkcja idealnych kryształów. Długie lata pracy nad maszynami zaowocowały drobnymi kryształami charakteryzującymi się perfekcyjnym i skomplikowanym szlifem. Z roku na rok wraz z coraz większymi oczekiwaniami amatorów kryształów ulepszała się ich jakość i jednolitość. Zaczęto produkować coraz większe kryształy. Cięcie szkła dorównywało szlifom kamieni szlachetnych.

Największy szał na kryształy Swarovski przypadł na rok 1920 kiedy to trafiły one do świata mody. Praktycznie każda elegancka kreacja przyozdabiana była kamieniami Swarovski. Stało się to wówczas niemal wymogiem.

Firma rozwijała się coraz bardziej. Starano się wprowadzać innowacyjne metody udoskonalania opatentowanych już wówczas kamieni. W 1956 roku powstały kryształy Aurora Borealis wyróżniające się cienką warstwa metalu pokrywającą jedną ze stron kryształka. Efekt był piorunujący.

W 1977 roku rozpoczęto produkcję cyrkonii doskonale imitujących prawdziwe, znacznie droższe kamienie. Dla konkurencji był to duży cios, dla odbiorców zaś jakość za znacznie niższą cenę.

Dzięki produkcji szkła we własnych fabrykach kontrola jakości jest bardzo przestrzegana, zaś tajne receptury zabezapieczone. Wiadomo jednak, że Swarovski to nie tylko piasek, soda i wapno. Oprócz żelaza, tlenku magnezu, czy kobaltu, które to służą do nadawania barw wykorzystują oni ołów, który znacznie wzmacnia szkło jednocześnie sprawiając, że staje się ono niezwykle trudne w obróbce.

Koraliki - Sklep
Zapraszamy do sklepu Qnszt.pl gdzie czeka na Ciebie ponad 8.000 produktów do wyrobu biżuterii takich jak srebrne półfabrykaty, kamienie ozdobne, Swarovski Crystallized, muszle, koral oraz perły i porcelana. Wśród oferty sklepu znajdziesz również wyjątkowe koraliki lampwork, millefiori, fimo, crackle, i wiele innych.