koraliki.pl

koraliki porcelanowe

koraliki porcelanowe Porcelana - „białe złoto” powstaje z białej ceramiki (glinka kaolinowa ze skaleniem i kwarcem) wysokiej jakości. Wypalana jest w temperaturze sięgającej niemal 1000°C. Jest bardzo wytrzymała i odporna na czynniki chemiczne. Stosowana głównie w produkcji drogich ozdób gospodarstwa domowego oraz sprzętów laboratoryjnych.

Porcelanowe koraliki zwane również ceramicznymi wytwarzane są na wzór prawdziwej porcelany. Nie są jednak tak twarde i odporne jak oryginał. Koraliki wykonywane są z mieszaniny różnych glin z różnymi substancjami chemicznymi. Od tego z jakiej gliny jest produkowany dany koralik zależy jaką będzie miał twardość i teksturę.

Koraliki często barwi się już w procesie wypalania. Zazwyczaj jednak maluje się je po utworzeniu formy. Porcelanowe koraliki charakteryzują się specyficznym wyglądem. Ich kształt nie jest idealny. Każda sztuka jest odrobinę inna od pozostałych. Proces nadawania barwy, nie musi obejmować całego koralika. Zazwyczaj przy otworze pozostawia się niezabarwione fragmenty, które dodają uroku.

Istnieje wiele typów porcelanowych koralików. Chińskie paciorki posiadają zazwyczaj większe otwory, gdyż bardzo dobrze współgrają one ze sznurkiem czy rzemieniem. Ciekawe są również koraliki ręcznie malowane lub zdobione pismem.

Koraliki zwane porcelanowymi to wspaniała ozdoba, którą cechuje indywidualizm i oryginalność z odrobiną magii.

Koraliki - Sklep
Zapraszamy do sklepu Qnszt.pl gdzie czeka na Ciebie ponad 8.000 produktów do wyrobu biżuterii takich jak srebrne półfabrykaty, kamienie ozdobne, Swarovski Crystallized, muszle, koral oraz perły i porcelana. Wśród oferty sklepu znajdziesz również wyjątkowe koraliki lampwork, millefiori, fimo, crackle, i wiele innych.