koraliki.pl

koraliki millefiori

koraliki millefiori Millefiori to piękne, tętniące życiem i barwami szkło dekoracyjne.

Nazwa millefiori to połączenie włoskiego słowa "mille" (tysiąc) i "fiori" (kwiaty).

Koraliki wykonuje się ze szkła oraz z polimeru gliny, który jest łatwiejszym materiałem w obróbce. Jest giętki i nie trzeba go mocno nagrzewać.

Kwieciste szkło wykonuje się najczęściej z pędów i prętów. Po podgrzaniu rozciąga się pręt, który po ostygnięciu tnie się na plasterki, czy grubsze odcinki. Wcześniej projektowana jest matryca utworzona z wielu warstw szkła składającego się na barwne i wzorzyste motywy kwiatowe. Kolejno kawałki szkła są obrabiane. Nadaje się im pożądany kształt oraz wykonuje nawiercenia otworów.

Techniką tą wykonywano ozdoby już w starożytnym Rzymie. Zapomniano o niej w XVIII wieku, a w wieku XIX przywrócono do łask. Millefiori cieszy się dużą popularnością we Włoszech i Francji, czyli tam też kwitnie nowoczesna i odważna moda.

Motywem przewodnim w tych koralikach jest wzór przypominający kwiaty. Na koralikach występują najczęściej liczne i drobne kwiatki, których kształt sprawia wrażenie lekko rozmytych. Jeden koralik potrafi składać się z kilkunastu kolorów. Niesamowita różnorodność kształtów i wielkości kwiatów oraz niezliczona ilość barw sprawia, że koraliki millefiori są jednymi z najbardziej przykuwającymi uwagę ozdobami ze szkła.

Biżuteria wykonana z millefiori noszona jest najczęściej wiosną i latem. Idealnie komponuje się z intensywną świeżą zielenią, słońcem i kwiatami.

Koraliki - Sklep
Zapraszamy do sklepu Qnszt.pl gdzie czeka na Ciebie ponad 8.000 produktów do wyrobu biżuterii takich jak srebrne półfabrykaty, kamienie ozdobne, Swarovski Crystallized, muszle, koral oraz perły i porcelana. Wśród oferty sklepu znajdziesz również wyjątkowe koraliki lampwork, millefiori, fimo, crackle, i wiele innych.