koraliki.pl

koraliki masa perłowa

koraliki masa perłowa Masa perłowa to wewnętrzna warstwa muszli mięczaków słodkowodnych lub morskich.

Nazywana jest również macicą perłową. Składa się głównie z węglanu wapnia, jest jednak 3000 razy bardziej odporna od materiału z którego jest zrobiona. Dziewięćdziesiąt pięć procent masy pobierana jest z zewnątrz a tylko 5 procent aktywnie tworzona przez organizm mięczaka. Masa ma strukturę krystaliczną, dlatego pięknie opalizuje. Dużą rolę w powstawaniu opalizujących kolorów odgrywa światło oraz to, że masa składa się z wielu bardzo cienkich warstw.

Masa perłowa stosowana jest już od starożytności jako cenne tworzywo dekoracyjne do wykonywania ozdób, teraz głownie biżuterii. Cięta na kawałki o przeróżnych kształtach od wieków zdobi i upiększa.

Najczęściej używa się macicy perłowej perłopławów, zatem głównymi dostawcami są farmy hodowlane pereł, których cennym produktem ubocznym jest lśniąca masa perłowa. Podstawową barwą jest zwykle biel, zaś u macicy perłowej z Tahiti ciemny kolor. Niebieskozielony odcień ma macica perłowa małża uchowca Haliotis australis (zwanego Paua) z Nowej Zelandii i Ameryki.

Matka natura tworzy same niepowtarzalności, dlatego też każdy kawałek macicy perłowej ma nieco inną plombę, tworzy inny wzór. Jest to ogromny atut doceniany przez kobiety lubiące indywidualny styl i poszukujące oryginalności. Bardzo pozytywnie odbierana jest również dlatego, że biżuteria wykonana z masy perłowej nazywana jest biżuterią ekologiczną pochodzącą od żywych stworzeń.

Biżuteria z masy perłowej noszona jest najczęściej latem, gdyż jest kojarzona z morzem, ciepłem i naturą. Doskonale komponuje się z innymi naturalnymi składnikami przyrody, jak kamienie, czy nasiona.

Koraliki - Sklep
Zapraszamy do sklepu Qnszt.pl gdzie czeka na Ciebie ponad 8.000 produktów do wyrobu biżuterii takich jak srebrne półfabrykaty, kamienie ozdobne, Swarovski Crystallized, muszle, koral oraz perły i porcelana. Wśród oferty sklepu znajdziesz również wyjątkowe koraliki lampwork, millefiori, fimo, crackle, i wiele innych.