koraliki.pl

koraliki cloisonne

koraliki cloisonne Cloisonne to unikalna forma sztuki, która powstała w Pekinie w okresie dynastii Yuan (1271 - 1368). Techniką tą wykonuje się naczynia z porcelany, rzeźby z brązu, oraz witraże. Cloisonne ma zastosowanie również do tworzenia ozdób do biżuterii.

Koraliki wykonuje są z cienkiej miedzi, do której zazwyczaj przymocowuje się sploty drutów. Tworzy się wówczas wzory, które separują od siebie poszczególne kolory. Do barwienia używa się sproszkowanego kolorowego szkła emaliowanego. Po nałożeniu warstw utwardza się kolory. Następnie koraliki są czyszczone i wielokrotnie polerowane.

Cloisonne to lekkie, delikatne koraliki. Występują zazwyczaj w połączeniu z kilkoma kolorami. Motywem przewodnim są przeważnie kwiaty oplecione cieniutkim drucikiem przeważnie barwionym na złoty kolor, bądź złoconym. Każdy koralik odrobinę różni się od siebie, gdyż proces zdobienia odbywa się ręcznie. Tym bardziej zyskują one na wyjątkowości.

Koraliki te doskonale nadająca się jako centrum i motyw przewodni biżuterii. Są barwne i mocno eksponowane, dlatego też przy wykonywaniu z nich biżuterii zazwyczaj nie stosuje się koralików innych typów. Wykonuje się z nich delikatną i lekką biżuterię na co dzień.

Koraliki - Sklep
Zapraszamy do sklepu Qnszt.pl gdzie czeka na Ciebie ponad 8.000 produktów do wyrobu biżuterii takich jak srebrne półfabrykaty, kamienie ozdobne, Swarovski Crystallized, muszle, koral oraz perły i porcelana. Wśród oferty sklepu znajdziesz również wyjątkowe koraliki lampwork, millefiori, fimo, crackle, i wiele innych.